Audi kupio McLaren? Barem tako kažu Britanci

Britanski magazin Autocar izvještava o senzacionalnoj transakciji kojom Audi preuzima potpunu kontrolu nad McLaren grupacijom. To se odnosi i na cestovna vozila i na trkaće projekte na čelu s Formulom 1.




Audi je kupio McLaren prema sporazumu koji njemačkom proizvođaču automobila daje potpunu kontrolu nad britanskom grupacijom i daje joj ulazak u svijet Formule 1, javlja British Autocar, pozivajući se na interne izvore.

Informaciju još nije službeno potvrdila niti jedna strana. Međutim, čini se da je savez odlična prilika za oba potpisnika. McLaren, koji godinama posluje pod velikim financijskim pritiskom, dobit će solidnu bazu. Audi će pak snažnije ući u svijet motosporta, što će se zasigurno pretočiti u percepciju brenda i pružiti nove marketinške mogućnosti.

Audi će također ojačati svoj uticaj u segmentu superautomobila dodavanjem još jedne marke portfelju nakon Lamborghinija. Prema navodnom sporazumu, motori iz Ingolstadta mogli bi pokretati buduće modele McLarena. Proizvođač će također dobiti pristup McLaren Applied odjelu, specijalizovanom za sisteme elektrifikacije za cestovna i šinska vozila.

Moguće je da su odluci pridonijele nedavne promjene u koncernu Volkswagen. Naravno, riječ je o kombinaciji Bugattija i Rimca. Za sada, međutim, niko nije službeno potvrdio ove vijesti. Međutim, ako se pokažu tačnima, VW grupa će dobiti pristup Formuli 1. Ovdje je vrijedno spomenuti da je Wolfsburg bio jedna od strana u raspravama o specifikacijama za novi F1 pogonski sklop koji će biti predstavljen sredinom desetljeće.

Budućnost njemačkih marki i McLarena izgleda jako zanimljivo. Više detalja vjerojatno ćemo saznati povodom službene objave saradnje.





Prethodni članakDaimler prodaje dionice Renaulta. Učinci zajedničkog rada nisu bili posebno uspješni
Sljedeći članakŠKODA zimski servis od 04.10.-30.11.2021. 0,-KM

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime