Subota, 7 Marta, 2026
Naslovnica Ostale marke BYD BYD napada Passata: Novi karavan sa dometom od 1.500 kilometara!

BYD napada Passata: Novi karavan sa dometom od 1.500 kilometara!

129

Kineski proizvođač automobila, BYD, baca rukavicu u lice Volkswagenu Passatu.

BYD Seal 6 DM-i Touring već je dostupan na azijskom tržištu, a u Europu bi trebao stići prije 2026. godine, prenosi b92.net

Ovaj karavan dolazi s privlačnim 18-inčnim aluminijskim naplatcima koji mu daju elegantan, ali sportski izgled, iako su dostupne i 17-inčne varijante.

Središnji i stražnji stupovi su u sjajno crnoj boji, stvarajući efekt “lebdećeg krova”. Ručke na vratima su skrivene, a stražnja svjetla protežu se cijelom širinom vozila, s prepoznatljivim svjetlosnim potpisom. Inicijali marke na stražnjem dijelu mogu biti osvijetljeni.

Vozač ispred sebe ima 8,8-inčnu digitalnu instrumentnu ploču, dok je središnji multimedijski zaslon osjetljiv na dodir standardno dijagonale 12,5 inča, a opcionalno se može proširiti na 15,6 inča.

Posebnost zaslona je mogućnost rotacije, tako da može prikazivati ​​informacije i horizontalno i vertikalno.

Hibridni pogon i domet

BYD Seal 6 DM-i Touring koristi naprednu DM-i plug-in hibridnu tehnologiju.

Iako tehničke specifikacije za europsko tržište još nisu objavljene, u Kini se nudi u dvije verzije. Obje koriste isti 1,5-litreni benzinski motor od 99 KS, ali se razlikuju u snazi ​​elektromotora, koja može biti 161 KS ili 215 KS.

Puni električni domet je 80 kilometara, što je manje od nekih europskih konkurenata. Međutim, s kombinacijom spremnika goriva, ukupni domet prema kineskom CLTC standardu prelazi 1500 kilometara.

Očekuje se da će taj broj u Europi biti nešto niži, ali i dalje iznad 1000 kilometara.

Trenutno se nagađa da bi početna cijena mogla biti oko 37.000 eura, što bi predstavljalo ozbiljan izazov Passatu i sličnim rivalima.