Ponedjeljak, 16 Februara, 2026
Naslovnica Novosti Pas ujeo auto: Zbog čega životinje napadaju vozila? (video)

Pas ujeo auto: Zbog čega životinje napadaju vozila? (video)

30

Sigurno ste čuli za slučaje u kojima psi napadaju automobile, a poslednji takav dogodio se u Španiji.

Na jednoj Hondi su, što je zabilieženo i na snimku, dva pit bula skinula prednji branik i blatobran.

Za ovakvo ponašanje pasa postoji nekoliko razloga, preneo je španski list El Pais, a prva stvar je lovački instinkt – točkovi, ako su u pokretu, psima liče na plijen koji bježi.

Drugi razlog može biti želja za igranjem – psi, a naročito štenad, istražuju okolinu stavljajući stvari u usta, što uključuje i točkove. Treći razlog moglo bi biti to što su psi nervozni, pa zato napadaju točkove, prenosi b92.net

Pored napada, psi ponekada i vrše malu nuždu na točkove automobila. To rade kako bi obilježili svoju teritoriju i kako bi druugi psi to mogli da prepoznaju, a dešava se i da ih privlači miris gume koji ih podstiče na mokrenje.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime